Back to Question Center
0

Semalt Expert: Vyloučení adresy IP ze služby Google Analytics

1 answers:

Správci webových stránek v této éře SEO oceňují, že služba Google Analytics je nástrojem pro analýzu návštěvnosti webových stránek . Poskytuje cenné údaje, které jsou relevantní pro podniky, pokud jde o jejich online interakci se zákazníky. Mimochodem, nelze zaručit přesnost těchto cenných dat, protože někteří uživatelé právě navštěvují webové stránky, aby získali konkrétní informace, aniž by kupovali něco - caracteristicas del hosting.

Igor Gamanenko manažer Success Semalt říká, že pokud chcete zaručit správnost vašich přehledů, musíte ověřit všechny zdroje dat tak, aby generované přehledy odrážely pouze skutečné webové stránky návštěvníkům. Ironií je, že služba Google Analytics také registruje pokusy o přihlášení správcem, přestože opravdu nikdy neprovádějí žádné jiné akce kromě údržby. Administrátor se proto musí ze služby Google Analytics vyloučit tím, že z přehledů Google Analytics omezí adresu IP domény. Než se podíváme, jak to můžeme udělat, musíme pochopit, jak fungují adresy protokolu IP (IP). Každé elektronické zařízení, které slouží k přístupu na internet, má svou jedinečnou IP adresu. Budete muset získat IP adresy pro všechna zařízení používaná pro přihlášení na webové stránky a Google Analytics.

Nejjednodušší a nejobvyklejší způsob, jak získat adresu IP, je hledání ve vyhledávačích, jako je Google, "co je moje adresa IP". Čísla adres IP se objevují v následující části výsledků v horní části webové stránky. Musíte zkopírovat tato čísla adresy IP pro budoucí použití. Pokračujte k účtu Google Analytics a klikněte na kartu Správce v horní části stránky. V třetím sloupci na pravé straně webové stránky naleznete sekci Filtry. Vyberte možnost Filtr a dokončete poslední krok vytvoření filtru pomocí možnosti + Nový filtr. Budete muset pojmenovat nový filtr.

V této fázi je třeba nakonfigurovat filtr. K dispozici jsou 2 možnosti konfigurace typu filtru; "Předdefinované" a "Vlastní". Dále zvolte mezi IP adresou "Exclude" a "Include". V našem případě budete muset definovat zdroj nebo cíl provozu, který chcete vyloučit nebo zahrnout. a v následující rozbalovací nabídce klikněte na tlačítko, které se rovná. Výsledné menu vás požádá o uvedení adresy IP pro dříve vyhledané zařízení. Ukončete proces klepnutím na volbu 'Uložit', aby se mohla použít konfigurace Tento proces zahrnutí nebo vyloučení se vztahuje pouze na jednu adresu IP.Pokud používáte několik zařízení a následně máte mnoho IP adres k vyloučení, musíte opakovat všechny výše popsané kroky ve stejném pořadí.

Jakmile budou adresy IP vyloučeny ze služby Google Analytics, máte možnost procházet vaše webové stránky bez obav, že by se ve zprávách zobrazoval spam. Data, která si uchovává, je nyní přesná a představuje aktivitu zákazníků.

November 24, 2017