Back to Question Center
0

Semalt: Jak a proč je potřeba zablokovat vaši adresu IP v Google Analytics

1 answers:

Je možné obdržet stovky nebo dokonce tisíce pohledů na příspěvek na blogu a přesto se jim nepodařilo obdržet kontakty ani komentáře. Webová stránka může naznačovat, že je zobrazila řada diváků, ale odpověď z hlediska komentářů a kontaktů naznačuje něco jiného. To se děje v účtu Google Analytics. Údaje, které ukazují odezvu diváka, jsou známy jako údaje o přehledech. Údaje přehledů mohou být nepřesné, pokud adresa IP v účtu Google Analytics není zablokována.

Aby bylo možné získat přesné údaje z přehledů, je nezbytné, aby adresa IP, která se denně používá na webových stránkách, byla zablokována - peru vacation deals. Je dobré, aby webové stránky dostaly docela mnoho názorů. Jeden může být v pokušení myslet si, že pokud webová stránka naznačuje, že dostává několik názorů, je v pozici, kdy může vydělat více příjmů z reklam. Naopak, toto není pravda, protože údaje o zprávách nejsou přesné, pokud IP adresa daného webu neodráží tuto skutečnost. Proto použití těchto údajů k přesvědčení potenciálního inzerenta může být zavádějící. Je lepší získat malý počet diváků webových stránek, jejichž statistiky jsou spolehlivé, jako je vědět, co dělají, když navštěvují tyto webové stránky, než přijímání banda diváků, jejichž záměry nejsou jasně definovány.

Je možné zablokovat adresu IP, pokud je tento jednoduchý postup vysvětlen Ryanem Johnsonem, vedoucím obchodního ředitele Semalta .

Krok 1: Určení adresy IP

Většina lidí tráví dlouhé hodiny na svých počítačích a nemají tušení o jejich IP adrese. Chcete-li zjistit adresu IP, jednoduše potřebujete Googlu "co je mou IP adresu?" z výsledků, číslo, které se zobrazí v horní části stránky, je adresa IP. Je důležité uložit toto číslo do paměti, pokud není, lze jej zapsat do budoucna.

Krok 2: Přihlášení

Dalším krokem je přihlášení do účtu Google Analytics, které chcete blokovat adresu IP.

Krok 3: Výběr účtu

Po přihlášení do účtu Google Analytics je třeba vybrat účet, který chcete adresu IP blokovat.

Krok 4: Výběr odkazu pro správu

Po výběru účtu se musíte přesunout do pravého horního rohu obrazovky a kliknout na odkaz Správce.

Krok 5: Výběr filtrů

Po otevření správního odkazu by měla být v sekci účtu vybrána volba "Všechny filtry".

Krok 6: Vyberte nový filtr

Dalším krokem je kliknutí na Nový filtr. V poli Název můžete zvolit libovolný požadovaný název adresy IP. Již zadefinovaný filtr a možnost "Vyloučit" by měly zůstat kontrolovány. Druhá rozevírací nabídka by měla být změněna a zapsána jako "provoz z IP adresy" a třetí rozevírací nabídka zůstala nezměněna. Adresa IP z vyhledávání Google by měla být zadána v příslušném poli následovaným výběrem dostupného profilu a jeho přidáním. Posledním krokem je záchrana.

Po uložení byla adresa IP úspěšně zablokována.

November 24, 2017