Back to Question Center
0

Semalt: Jak filtrovat odkazující spame v Google Analytics?

1 answers:

Spam je příchozí digitální odpad, který nechcete vidět, bez ohledu na to, kde se objeví. Zamýšlí využít vaše osobní informace, vytáhne peníze z vašeho online bankovního účtu a stáhne viry a škodlivý software do vašeho počítače. Spamovatelé se vám podaří najít, ať už prostřednictvím e-mailů, komentářů blogů, vašich sociálních médií a fór. Díky službě Google Analytics je snadné uvést jméno do robotů spamového provozu, které zničí váš přehled o analýze a zhoršují marketingová rozhodnutí.

Co je Referrer Spam?

Spamový odkaz Referrer, známý také jako spam spisů, bombardování doporučení, log spam, crawler spam, je technikou spamu pro vyhledávače , kde webové prohledávače používají falešné adresy URL odkazů k opakovaným návštěvám vašeho webu. Webové prohledávače se pokoušejí skrýt se za slavnou značkou a hodlají vás uvěřit, že jiné stránky přinášejí do vašeho webu legální pohledy. V účtu Google Analytics můžete vidět tento efekt v seznamu odkazů webového provozu. Chcete-li tento seznam zkontrolovat, měli byste kliknout na možnost Akvizice a poté kliknout na možnost Doporučení. Google Analytics uvádí seznam adres URL, které odesílají návštěvnost vašemu webu.

Jak je filtrovat?

Zde Alexander Peresunko, špičkový odborník z Semalt vám ukáže, jak lokalizovat a filtrovat spam boty z indexování vašeho webu v budoucnosti.

1. Nejprve byste měli identifikovat referenční spamboty. Za tímto účelem byste měli otevřít účet Google Analytics a kliknout na sekci Správce.

2. Dále byste měli kliknout na možnost Vše Doprava a poté kliknout na možnost Doporučení. Zobrazí-li se seznam nezákonných odkazovaných webů, měli byste nastavit filtry, které blokují boty, aby se vrátili na váš web.

3. Vyberte sekci Zobrazit a klikněte na filtry.

4. Dalším krokem je kliknout na možnost Přidat filtr a vytvořit nové filtry.

5. Vždy byste měli dát svým filtrátorům správný název, jako například odkaz spam na adrese www.abc.com.

6. Pro typ filtru byste měli kliknout na volbu Vlastní.

7. Dále byste měli vyloučit falešný provoz. U možnosti Vzor filtru byste se měli ujistit, že tuto část zadáte nepřesně. Další podrobnosti naleznete v příručce podpory Google.

8. Uživatelé jsou omezeni na 255 znaků na filtr, takže je třeba je rozdělit, pokud máte spoustu odkazovaných spamovacích robotů a více domén k zadání.

9. Jakmile vytvoříte filtr, nezapomeňte kliknout na tlačítko Uložit před zavřením okna.

Filtry lze ověřit, jak by ovlivňovaly zobrazení založené na návštěvnosti webu. Měli byste často zkontrolovat filtry, abyste se ujistili, že fungují správně. V závislosti na objemu návštěv, které obdržíte, můžete častěji kontrolovat seznam odkazů. Neměli byste zapomínat, že nevyžádaný spam navštíví vaše webové stránky. Místo toho generuje falešné zobrazení a míra odchodů je 100%. Také byste měli zablokovat spam duch, abyste zajistili bezpečnost vašeho webu. Za tímto účelem byste měli vytvořit platné filtry hostitelského názvu, které se spoléhají na autentizaci zdrojů návštěv vašeho webu.

November 26, 2017