Back to Question Center
0

Semalt: Jak sledovat sledování sociálních médií pomocí služby Google Analytics?

1 answers:

Služba Google Analytics nám umožňuje zjistit, odkud přichází návštěvnost, a jak návštěvníkům zaujmout vysoce kvalitní obsah. Navíc můžeme rychle nastavit cíle, které odpovídají našim obchodním potřebám, a měřit, zda návštěvníci splňují naše cíle. Díky službě Google Analytics je velmi snadné získat cenné informace o vašem čtenáři. Pomáhá také identifikovat a vyhodnocovat provozování sociálních médií. Facebook, Twitter, Google+, Instagram a LinkedIn jsou nejznámější servery sociálních médií, které na vaše stránky odesílají různé návštěvníky a můžete je sledovat prostřednictvím účtu Google Analytics - настройка nanostation m2 в режиме роутера.

Zde Ross Barber, špičkový profesionál z Semalt , vás naučí používat segmenty pokročilých segmentů pro segmentaci přenosů sociálních médií. Můžete také sledovat chování návštěvníků na svých webových stránkách.

Začínáme s Google Analytics:

Než se do toho ponoříte, měli byste se ujistit, že používáte novou verzi služby Google Analytics. K tomu je třeba se přihlásit k účtu a kliknout na možnost Nová verze na levé horní straně.

Krok č. 1: Určení dopravních zdrojů:

Prvním krokem je zjistit, které weby sociálních médií vysílají nejvíce návštěvnosti vašich stránek. Za tímto účelem byste měli jít na možnost Zdroje návštěvnosti a vybrat položku Vše pro přenos.

Krok č. 2: Vytvořte rozšířený segment:

Jakmile správně identifikujete zdroje návštěvnosti, dalším krokem je vytvoření pokročilých segmentů pro tyto stránky, abyste mohli rozdělit provoz na různé kategorie. Případně můžete nastavit různé segmenty a porovnat je za účelem vyhodnocení rozdílu.

Krok č.3: Dopravní segment Twitter:

Můžete vytvořit pokročilé segmenty pro svůj účet Twitter, abyste zjistili, jak se porovná s ostatními stránkami sociálních médií. K tomu byste měli kliknout na možnost Rozšířené segmenty v účtu Google Analytics a vytvořit nový vlastní segment. Pak byste měli dát tomuto segmentu vlastní jméno a zahrnout do něj twitter.com, TweetDeck, HootSuite, bit.ly a t.co.

Krok č. 4: Dopravní segmenty Facebook:

Můžete také vytvořit segmenty Facebooku, které jsou vytvořeny přesně tak, jako jste učinili pro váš účet Twitter - stačí změnit názvy filtrů na facebook.com a m.facebook.com.

Krok č. 5: Segmenty provozu Google+:

Segmenty Google+ pro provoz můžete snadno vytvářet stejně jako jste vytvořili segmenty Facebooku a Twitteru. Vše, co musíte udělat, je název filtru jako plus.url.google.com. Je jisté, že Google+ odešle většinu návštěvnosti z odkazu plus.url.google.com. Uvidíte také návštěvníky z adresy URL Google.com, ale není třeba ji vkládat do části Filtry.

Sociální média:

Nyní víte, jak vytvořit různé segmenty, je snadné vytvářet segmenty pro všechny ostatní stránky sociálních médií. Můžete používat více segmentů a zahrnout návštěvníky z obchodů StumbleUpon, Delicious, Digg, LinkedIn a Instagram.

Níže jsou například webové stránky, které byste chtěli zahrnout do segmentů příkazem OR:

1. t.co

2. Twitter.com

3. HootSuite

4. Bit.ly

5. TweetDeck

6. Facebook.com

7. plus.url.google.com

8. m.facebook.com

9. LinkedIn

10. Reddit

Jedná se pouze o několik příkladů, ale na základě vašich požadavků můžete vytvořit více segmentů pro různé sociální sítě.

November 26, 2017