Back to Question Center
0

Semalt - Jak vyloučit návštěvy ze služby Google Analytics

1 answers:

Věděli jste, že statistické programy, jako je Google Analytics, sledují vaše aktivity na vašich webových stránkách, které skýtají vaše statistiky?

Igor Gamanenko, manažer úspěchu zákazníků Semalta , zde poskytuje některé užitečné otázky v tomto ohledu .

Chcete-li tomu zabránit, můžete použít filtr, abyste zabránili tomu, aby se falešná a nepotřebná návštěvnost zobrazovala na webu. Když použijete potřebné filtry, vaše statistiky nebudou zobrazovat šikmé údaje, protože aktivity, které uvidíte na vašem webu, budou skutečnou návštěvou legitimní návštěvníky. Tyto filtry nejen pomáhají vyfiltrovat vaše návštěvy na webu, ale pomáhají také při identifikaci nevyžádané pošty, včetně nevyžádané pošty a doporučení spamu na webu.

Při používání služby Google Analytics musíte identifikovat adresy IP používaných zařízení. Všimněte si, že musíte identifikovat všechny adresy IP všech zařízení, která používáte pro přístup k webu - ispconfig upgrade browser. Nezapomeňte, že se IP adresy mění s časem, takže je nutné pravidelně sledovat adresy IP a v případě potřeby aktualizovat filtry.

Jak identifikovat adresu IP, abyste vyloučili návštěvy? I když existují weby, jako je zadání adresy IP do vašeho prohlížeče a adresa se zobrazí ve výsledcích vyhledávání.

Obvykle se zobrazí IP ve výsledcích takto: 60.40.210.157. Adresa zobrazená ve výše uvedeném formátu je známá jako adresa IPv4. V některých případech může hledání vrátit jiný řetězec čísel zobrazený v následujícím formátu: 2002: 0db6: 75a5: 0000: 0000: 8a4e: 0180: 4339. Adresy zobrazené ve výše uvedeném formátu jsou známé jako IPv6. Jedná se o novější typy adres, kterým se lidé pohybují. Jak IPv4, tak i IPv6 lze použít k odfiltrování adres IP vašich zařízení v Google Analytics. Jakmile máte adresu IP, zkopírujte ji a vložte ji do textového editoru, jako je TextEdit nebo Notepad.

Nyní, když máte adresu v textovém editoru, přihlaste se do účtu Google Analytics a vyberte web, pro který vytváříte filtr. Když kliknete na odkaz Správce v záhlaví, otevře se sada tří sloupců. V pravém sloupci se zobrazí odkaz s označením Filtry. Klikněte na to. Pokud dříve nevytvořili filtry, otevře se seznam prázdných filtrů. Klikněte na tlačítko Přidat filtr.

Doporučujeme pojmenovat svůj filtr, jelikož v průběhu času můžete mít několik filtrů. Například pokud pracujete na mobilní IP, můžete jej pojmenovat jako IP adresa domény. Ve skupinovém rámečku Typ filtru vložte jej do předdefinovaného typu. V rozevírací nabídce Výběr filtru vyberte možnost Zahrnout pouze.

Poté přejděte na možnost Vybrat cíl nebo Zdroj. To je zdroj vaší návštěvnosti. Chcete-li dosáhnout nejlepších výsledků, vyberte položku Doprava z adres IP. Nyní přejděte do konečného rozevíracího seznamu a vyberte volbu To jsou rovnocenné. Po dokončení celého procesu klikněte na tlačítko Uložit. Nyní se objeví nový filtr v seznamu.

Chcete-li zjistit, zda jste vyloučili návštěvy ze služby Google Analytics, přejděte na přehledy v reálném čase a zjistěte, zda se vaše návštěva zobrazí ve statistikách. Mějte na paměti, že změny, které jste právě provedli, mohou trvat několik minut, než se projeví.

Pokud zjistíte, že se vaše adresa IP stále zobrazuje, znovu zkontrolujte nastavení filtru. Především zkontrolujte, zda adresa IP obsahuje všechna čísla, protože lidé při kopírování a vkládání obecně postrádají jednu nebo dvě číslice. Pokračujte v provádění kontroly v reálném čase každých několik měsíců, abyste zjistili, zda služba Google Analytics vybírá vaše návštěvy na vašem webu. Pokud vás Google ještě vyzvedne, existuje možnost, že se vaše IP změnila, takže je čas použít nový filtr.

November 24, 2017