Back to Question Center
0

Semalt: Social Media Spam byste měli vědět o

1 answers:

Spam je nevyžádaná a irelevantní skupina zpráv zasílaných velkému počtu uživatelů internetu. Spamové používají různé techniky k šíření nevyžádané pošty, neboť chtějí zachytit uživatele pomocí phishingových útoků, malware a affiliate programů. Artem Abgarian Senior Senior Customer Success Manager konstatuje, že primárně spam byl používán jako zdroj komunikace, avšak nyní má vážnou formu a měl by se zbavit co nejdříve. Kromě spamového e-mailu a sociálních médií je nevyžádaná pošta rozšířeným problémem, který lze rozdělit do pěti různých typů:

Falešné profily a účty sociálních médií:

Falešné účty a profily sociálních médií jsou klíčem k spamování. Hackeři vytvářejí spoustu profilů Facebooku a Twitterů, většinou s jmény a obrázky dívky, aby přilákali co nejvíce uživatelů. Chtějí získat důvěryhodnost a viditelnost pro své vlastní stránky a dostanou vás do pasti mnoha způsoby. Mohou předstírat, že jsou celebrity, politici, veřejní činitelé nebo kriketáři, a chtějí, abyste se jim líbili a sdíleli své příspěvky.

Hromadné zprávy:

Hromadné zprávy jsou zprávy se stejným jménem nebo textem, které jsou odesílány spoustu uživatelů sociálních médií najednou..Někteří spamátoři vytvářejí falešné účty a pravidelně posílají duplicitní zprávy. Buď chtějí vytvořit nepořádek pro legitimní uživatele nebo chtějí někoho přilákat s nabídkami a affiliate odkazy. Používání hromadných zpráv o sociálních médiích začalo v roce 2009. Tentokrát některé spamové weby, které nabízejí práci, podvedly uživatele, aby věřili, že jejich profily a weby jsou skutečné.

Škodlivé odkazy:

Škodlivé odkazy se šíří na internetu prostřednictvím sociálních médií a hackeři či spamátoři se snaží poškodit, poškodit nebo zavádět spoustu webových stránek nebo zařízení. Když kliknete na některý z těchto odkazů, můžete být přesměrováni na profil Twitter, Google+ nebo Facebook, který nemá nic společného s legitimitou. Ve skutečnosti jsou uživatelé nuceni klepat na ty škodlivé odkazy a hackeři šíří malware na sociální média, aby ukradli soukromé informace a bankovní údaje.

Podvodné recenze:

Na internetu se prodávají různé výrobky a služby a samozřejmě nejoblíbenějším místem pro toto je sociální média. Bohužel ne vždy získáte produkt, který jste viděli na obrázku, protože hackeři jednoduše zaplatí uživatele za pozitivní hodnocení. Taková praxe umožňuje on-line podvodníkům prodávat stále více a více produktů a rozvíjet jejich podnikání.

Neočekávaný obsah:

Žádná stránka sociálních médií nechce své uživatele sdílet nežádoucí a nadměrný obsah; je to také forma nevyžádané pošty, která funguje dobře pro spammery a není užitečná pro značky a legitimní organizace. Ve skutečnosti je na Facebooku hlášeno mnoho irelevantních příspěvků a mnoho stránek a profilů je vypnuto pro sdílení nežádoucího materiálu každou vteřinu. Jedná se o cvakání, které by mělo být zbaveno co nejdříve Source .

November 30, 2017