Back to Question Center
0

Semalt varuje ruského programátora, který je zodpovědný za miliony spamových e-mailů "Kanadské lékárny"

1 answers:

Igor Artimovič napadl stovky tisíc počítačů po celém světě pomocí softwaru botnet nazvaného Festi. Otočil počítačová zařízení na automatizované nevyžádané servery. Alexander Peresunko, přední expert z Semalta , uvádí, že jeho případ a soudní vzhled pomohly identifikovat stínový podsvětí Ruska spojující spamové servery, padělané drogy a krádeže totožnosti.

Reklamy všudypřítomné lékárny, které se často zobrazují ve vaší emailové schránce, jsou legální a autentické. Nedávná soudní slyšení a případ Igora však odhalily některé šokující fakty. Podle zprávy New York Times se nevyžádaná pošta odvolala od kanadských lékáren a byla spojena s nelegálními drogovými gangy jak v Rusku, tak v Kanadě - altalena per bambini offerte. Využívalo nepochopitelnou bezpečnost sítí a vnímavost spotřebitelů k šíření nebezpečných a nekvalitních padělků nevědomým zákazníkům po celém světě.

Počítače napadené virem a škodlivým softwarem mají schopnost generovat miliony až miliardy e-mailů s nevyžádanou poštou na falešné lékárny a mnoho e-mailů je každodenně odesíláno spotřebitelům. Operace Pangea VI, slavný týden akce ze strany orgánů činných v trestním řízení, se pokouší vypnout falešné webové stránky internetové lékárny. V poslední době operace Pangea VI zablokovala velké množství adres URL webových stránek spojených s spamovými útoky a FDA jako první oznámila případ. Rychlá kontrola doručené pošty může ukázat, jak tyto webové stránky obnovují činnosti spamu na internetu.

Nebezpečí pro zákazníky, které představují reklama s falešnými lékárnami, jsou různorodé. Jedním z hlavních obav je, že tyto webové stránky prodávají léky bez předpisu a porušují předpisy FDA i federální zákony. FDA a Allspammedup.com uvádějí, že zákazníci, kteří nakupují léky z falešných lékáren inzerovaných spamem, podléhají krádeži debetní karty, osobních údajů a čísel kreditních karet. Navíc jejich počítač a mobilní zařízení byly ohroženy a pravidelně posílají nevyžádané e-maily mnohem více uživatelům na internetu. Dokonce i on-line kontakty spotřebitelů podléhají malwaru a napadení virem a jejich systémy jsou do velké míry infikovány.

FDA upozornila spotřebitele na falešné obchody s lékárnami a chce, aby každý zůstal v bezpečí na internetu. Stále více zločinců vytěžuje peníze od spotřebitelů, kteří používali škodlivé webové stránky k nákupu drog a jejich oblíbených produktů. Téměř všechny takové internetové stránky byly vystaveny federální orgán pro prosazování práva a agenty FDA. Falešní zástupci online lékárniček nebo supermarketů volají oběti a informují je o povaze svých léků. Všechny takové telefonní hovory jsou nelegální a tyto tzv. Donucovací orgány se pokoušejí uložit pokutu ve výši 20 000 USD. Oběti jsou požádány o zaplacení trestu předtím, než jsou jejich drogy dodány do svých domovů. Často mají proti debetním kartám a kreditními kartami podvodné transakce. Pro spotřebitele je snadné chránit se před falešnými lékárnami. Nikdy by neměli sdílet své osobní informace s nikým na internetu. Navíc by se měli naučit ušetřit peníze a chránit se před padělanými drogami stejně jako zločinci, kteří prodávají nelegální drogy na internetu.

November 26, 2017