Back to Question Center
0

Semalt: Vyloučení interní dopravy ze serveru Selenium WebDriver V Google Analytics

1 answers:

Čas od času vyžaduje testování webových stránek optimalizační úrovně. Selenium WebDriver a Watir jsou mezi automatickými nástroji testování uživatelského rozhraní. Vývojáři by proto měli vzít v úvahu, že při přístupu na stránky budou také považováni za interní provoz. Je pro ně obezřetné vyloučit takovou návštěvnost ze služby Google Analytics, aby se předešlo skrytým přehledům.

Julia Vaishnava, vedoucí manažer úspěchu zákazníků Semalt , uvádí, že je relativně snadné vyloučit provoz ze selenu, pokud se provádí v testovacím prostředí. Pro oddělení analytických dat lze použít GA tokeny z výroby - creat name. Druhou metodou je zabránit přidání rozšíření GA na testovací server.

Pokud však vývojář používá Seliem proti výrobě, existuje několik způsobů, jak vyloučit provoz generovaný službou Google Analytics. Některé vyžadují vyloučení konkrétní dopravy, zatímco jiné vyžadují úplnou aktualizaci testovacího kódu ze selénu.

Obecná řešení

1. Vyloučení protokolu IP / ISP. Vývojář může vytvořit vlastní filtr pro určitou IP adresu nebo celou řadu nebo ISP, aby zabránil zaznamenávání interní návštěvnosti. Kroky, které je třeba dodržovat, jsou následující:

    Zvolte Správce, přejděte na Filtry a vyberte Přidat filtr. Vyberte možnost Vytvořit nový filtr a vyberte vlastní funkci. Vyhledejte tlačítko Vyjmout a vyberte jej.

    Z pole filtru vyberte adresu IP a adresu IP z filtru.

Metoda může také odfiltrovat provoz, který není generován Seleiem. Pokud osoba, která provádí testy, používá dynamické IP nebo distribuované CI systémy, jejich udržování v Google Analytics může být pro ně příliš únavné .

2. Upravit soubor hostitelů. Nemusíte měnit nastavení v Google Analytics. Mohou jednoduše zabránit provozu na serveru. To znamená, že budou muset upravit soubor hostitele na strojích používaných k provádění testů. Zahrnuje přidání nebo odebrání oprávnění pro zkušební prostředí. Blokuje veškerou návštěvnost ze všech míst, což není ideální místo pro práci.

Specifická řešení pro selén

1. Zakázat JavaScript. Kód sledování používaný v Google Analytics je JavaScript a rozumným řešením by bylo jeho zakázání, aby GA nezaznamenal provoz. Moderní webové stránky se však opírají o JavaScript, což činí odpověď neuskutečnitelnou, pokud to místo zaostření vůbec nepoužívá. Vzhledem k tomu, že Selenium spoléhá na JavaScript, zakázání funkce může vést k podivným výsledkům testů.

2. Nastavte vlastní uživatelské agenty. Stránka Wrap v Google Analytics umožňuje vytvořit příkaz if, který ignoruje návštěvnost některých uživatelů pomocí programu Selenium. Slouží tak jako další přijatelné řešení pro řešení interní dopravy ze zkoušek ze selénu .

3. Oprávnění k odhlášení Společnost Google má oficiální pluginy, které majitelům stránek umožňují zrušit službu Google Analytics. Pokud nainstalujete plugin, společnost Google shromažďuje ani nepoužívá žádné informace z tohoto webu. Selén se nespustí bez instalace vlastních doplňků, což znamená, že je třeba je přidat ručně.

4. Použijte proxy. BrowserMob je proxy, které používají vývojáři, protože má možnost černé listiny. Používá se při blokování dat odesílaných do služby Google Analytics.

November 24, 2017