Back to Question Center
0

Semalt: Vyloučení interní návštěvnosti z účtu Google Analytics

1 answers:

Mnoho nadnárodních korporací používá software Google Analytics kvůli své účinnosti a spolehlivosti. Tento software slouží k monitorování provozu a poskytuje uživateli užitečné informace o typu návštěvníků, kteří přistupují k webu. Poskytuje také informace o tom, co návštěvníci dělají, když navštíví webovou stránku. Nejlepší věc o službě Google Analytics je, že může být přizpůsobena, snadno použitelná a také bezplatná - como tomar fotografias en movimiento. Služba Google Analytics je užitečná při uchovávání nežádoucích dat mimo web. Je výhodné, aby webové stránky naznačovaly, že obdrží mnoho názorů. Je to proto, že může být užitečné při zajišťování toho, aby bylo možné získat více příjmů z reklam, což nakonec povede ke zvýšení objemu prodeje. Pokud by však vykazovaná data obsahovala neopodstatněné údaje, pak by její důvěryhodnost byla zavádějící.

Julia Vashneva, vedoucí manažer úspěchu zákazníků Semalt , uvádí, že tato špatná data jsou škodlivá, protože ovlivňují údaje z reportů. Má negativní vliv na vnitřní provoz a měl by být z počítače vyloučen. Zdrojem takových nežádoucích údajů může být spam. Tyto údaje lze vyloučit jednoduchým postupem, pokud je správně dodrženy.

Prvním krokem je identifikace vaší IP adresy. Zjistíte-li adresu IP, je snadné, abyste si ve výsledcích vyhledávání Googlu Google "what my IP address?", IP adresa se objeví jako číslo v horní části obrazovky, které by mělo být označeno pro budoucí použití. Poté, co jste zjistili adresu IP, musíte se přihlásit do účtu Google Analytics a vybrat účet, který chcete nechat nežádoucí údaje. V nabídce Účet vyberte správce a klikněte na odkaz pro správu. Po otevření odkazu Správce vyberte v části Filtry a vyberte možnost Všechny filtry. Následně by měl být vybrán nový filtr, po němž bude následovat výběr filtru. Po výběru možnosti přidání filtru je nutné vytvořit název filtru. Název filtru může být libovolný, například můžete jej pojmenovat jako Home traffic nebo Work traffic. Po pojmenování filtru byste měli kliknout na tlačítko vyloučit.

Výběr volby vyloučit zajišťuje, že neblokujete užitečná data, ale pouze nepoctivé údaje, které nejsou ve zpravodajských datech vyžadovány. Možnost vyloučení je následována výběrem "přenosu z IP adresy". Dalším krokem je volba možnosti "se rovná", která by měla následovat zadáním IP adresy, která byla generována v prvním kroku. Poté je třeba zvýraznit možnost "Všechny webové stránky" a poté kliknout na tlačítko "Přidat". Posledním krokem je vybrat tlačítko pro ukládání.

Po provedení výše uvedeného postupu bude zablokována interní komunikace ve vašem analytickém účtu Google. To znamená, že při přístupu na vaše webové stránky nebude zaznamenávána vlastní interní provoz.

November 24, 2017