Back to Question Center
0

Semalt vysvětluje všem majitelům stránek ve WordPress Jak nastavit Google Analytics

1 answers:

Michael Brown, Customer Success Manager, Semalt , je 100% jistý, že analýza Google je skvělý způsob, jak pochopit vaše publikum. Pomůže vám zjistit, co si o vás myslí lidé, který z vašich stránek je nejoblíbenější, stejně jako umístění vašich návštěvníků. Zde se dozvíte, jak nastavit Google Analytics - cat6 and cat5e compatibility. Pokud již na vašem webu máte Google Analytics, stavím se, že se naučíte něco nového.

Prvním krokem je registrace do služby Google Analytics pomocí účtu Google. Jediné, co musíte udělat, je nastavit název účtu, zadat adresu URL svého webu a nastavit správné časové pásmo pro vaši polohu. Nakonec přijměte smluvní podmínky společnosti Google. Po souhlasu se smluvními podmínkami obdržíte sekci Tracking Code ve vašem účtu.

Získání účtu Google Analytics umožňuje přístup k řadě funkcí, které je třeba zapnout. Poskytují vám další informace o návštěvnících vašich webových stránek. Zapnutím demografických a zájmových zpráv získáte údaje o věku, zájmech a pohlaví návštěvníků.

Dalším krokem je umožnit reklamní funkce. To vám umožní získat údaje o věku, zájmech a pohlaví návštěvníků vašich webových stránek.

Po povolení reklamních funkcí musíte vyloučit vaši adresu IP ze služby Google Analytics. Je pravděpodobné, že navštívíte své webové stránky mnohem víc než kterýkoli jiný zákazník. Vaše návštěvy můžete vyloučit nastavením filtru. Musíte však znát svou IP adresu, abyste ji zablokovali. Nejjednodušší způsob, jak to zjistit, je přejít na stránku "Co je to moje IP".

Pokud máte účet Google Analytics a vyloučíte svou adresu IP, zaznamenáte obrovskou změnu vašich čísel. Jakmile znáte vaši IP adresu, musíte jít do části Filtry. Nastavte název filtru, ujistěte se, že je předdefinován typ filtru a nastavte jej na hodnotu Vyloučit. Jako zdroj nebo cíl zvolte přenos z adresy IP, po které vložte svou adresu IP. Pokud máte více adres IP, budete muset tento postup opakovat.

Vaše webové stránky obdrží přístupy od robotů a pavouků. Bots navštíví vaše webové stránky a po mimořádně krátké době odešli. Mohou to být nesmírně nepríjemné, zejména pokud jste nějakou dobu používali službu Google Analytics. Možná se pokoušíte číst údaje, ale náhodní návštěvníci botů si zkreslují statistiky. Naštěstí existuje řada způsobů, jak tyto statistiky vyčistit otravné boty.

Prvním krokem k tomu je odškrtnutí "blokových robotů a pavouků" ve vašem účtu. Navštivte sekci Nastavení zobrazení v administrátorském panelu av pravém dolním okraji zaškrtněte políčko a společnost Google okamžitě vyloučí všechny známé boty ze získaných statistik. Tuto možnost můžete doplnit instalací pluginu GM Block Bots.

November 24, 2017