Back to Question Center
0

Umění obrazu SEO - Jednoduché tipy Semalt Expert

1 answers:

Obrázky a videa jsou přínosem pro organický provoz a optimalizaci pro vyhledávače , ale bohužel se často přehlíží. Je bezpečné říci, že obrázky zvyšují provoz a zlepšují hodnocení vyhledávače . K optimalizaci obrazu patří určité rozměry, které zahrnují lepší umístění ve výsledcích Google, optimalizaci pro lepší uživatelskou zkušenost a optimalizaci pro získání spousty podílů v sociálních médiích - power health talk. Pro optimalizaci obrazu byste měli myslet na strukturu URL, popisné značky a text ukotvení. Zde je šest tipů na image SEO, které připravila Lisa Mitchell Semalt Customer Success Manager.

1. Najděte správné obrázky:

Hledání správného druhu snímků je důležité. Vysoce kvalitní snímky přidávají hodnotu a rozměry vašim článkům nebo webovým stránkám. Kromě toho povzbuzují lidi, aby sdíleli váš obsah a poskytovali vám kvalitní zpětné odkazy. Příslušné obrázky najdete na stránkách Flickr, iStockPhoto, Shutterstock a Getty Images. Flickr je pravděpodobně nejlepší a nejrozšířenější službou pro vyhledání fotografií zdarma. Zde můžete přistupovat k velkému počtu fotografií a stáhnout tolik obrázků, kolik chcete. iStockPhoto a Shutterstock mají velkou sbírku obrázků. Tyto služby můžete objednat, abyste získali přístup k těmto fotografiím.

2. Použijte klíčové slovo v názvu souboru:

Stejně jako v případě, že URL používáte k popisu příspěvku nebo konkrétní stránky, použijte klíčové slovo ve svém názvu. Ujistěte se, že primární klíčové slovo se používá jako název souboru vašeho obrázku. Nemělo by to být něco jako iStock_0004221245XSmall. jpg, protože tyto názvy souborů nepřidávají informace o vašem obsahu. Namísto toho byste jej měli přejmenovat na image-optimization.jpg.

3. Vytvořit popisný alt text:

Vytváření popisného alt textu nebo alter tagů je důležité. Ty pomáhají Google, Bing a Yahoo určit, jaké jsou vaše obrázky. Na rozdíl od tradičního obsahu, vyhledávače nemohou vyhodnotit text vašich obrázků, dokud nezadáte správný alt text.

4. Text kotvy:

Text kotvy je jedním z významných faktorů image SEO. Chcete-li použít více obrázků v jednom článku, ujistěte se, že texty kotev jsou správně přidány ke všem. K popisu obrázků použijte popisné texty kotev. Další důležitou věcí, kterou je třeba zvážit, je, že byste měli použít primární klíčové slovo v popisu vašich obrázků. Není třeba používat obecné pojmy, které neodpovídají významu vašeho obsahu. Klíčová slova pomáhají vyhledávacím nástrojům vyhodnocovat povahu obsahu a typ obrázků, které jste použili .

5. Obrazy by měly odpovídat vašemu obsahu:

Obsah obklopující vaše obrázky by měl být relevantní pro adresu URL obrázku, kotevní značky a alt text. Také byste měli přizpůsobit jak obsah, tak obrázky, aby se zapojilo více lidí. Pomůže vyhledávačům potvrdit, že se nepokoušíte spamovat a obrázky jsou relevantní a vysoce kvalitní.

6. Nepoužívejte věci:

Jedná se o všechny druhy optimalizace pro vyhledávače, ale pro jasnost řekneme: neměli byste doplnit klíčová slova tak, aby vyplňovali textový obrázek. Místo toho by váš alt text, popisky a název souboru měl být popisný, komplexní a krátký. Měli byste optimalizovat obrazy tak, aby se stále více uživatelů zapojilo a dostalo lepší hodnocení vyhledávačů .

November 26, 2017