Back to Question Center
0

Vyloučení platebních bran z Google Analytics - Semaltová praxe

1 answers:

Je důležité efektivně sledovat zdroj jakékoli obchodní transakce online. Zdroj prodeje a nákupů na internetu je důležitou otázkou, kterou by měli sledovat obchodní manažeři, kteří mají v úmyslu propagovat své obchodní aktivity prostřednictvím internetové stránky nebo webové stránky. Sledování zdroje prodeje přes internet je rozhodující pro určení efektivnosti procesu přidělování rozpočtu. Další finanční prostředky by měly být přiděleny do on-line prodejních strategií, které vytvářejí nejvyšší návratnost investic - creme avene hydrance optimale legere. Mezi oblíbené internetové prodejní platformy patří přímý přístup, organická metoda, placená metoda, systém postoupení a sociální přístup.

Michael Brown, Semalt Customer Success Manager, říká, že nákup produktů a služeb on-line vyžaduje několik procedur. Jedná se spíše než o identifikaci webové stránky obchodníka na internetu, kliknutí na ikonu nebo odkaz na nákup a následné čekání na dodání produktu či služby. Nákup online je složitý proces, který vyžaduje sledování webových stránek při několika příležitostech az různých zdrojů. Účinné studium internetových stránek a podrobnosti o nákupu by měly být provedeny před přijetím konečného rozhodnutí.

Přiřazení je metoda, při níž jsou kredity poskytovány každému kanálu. Úvěr je dán na základě úrovně prodejní konverze. Výchozí nastavení služby Google Analytics přiděluje 100% kreditu předchozímu nepřímému kliknutí. Proto uživatelé mohou místo původního webu pomocí placeného kliknutí najít. Když se však pokus o dokončení nákupní transakce později dozví, zjistí, že systém Google Analytics identifikoval prodej z jiného zdroje. Proto je tento přístup frustrující pro uživatele Pay Per Click (PPC).

Je nezbytné, aby majitelé firem pochopili složité vztahy, které existují mezi různými online prodejními nebo nákupními kanály. Majitelé firem mohou studovat obecné výsledky různých strategií přidělování pomocí platformy Google Analytics. Nejúčinnější strategii přidělování lze snadno určit výběrem nejúčinnějšího modelu přiřazení. Proces výběru nejlepšího modelu zahrnuje následující navigační postup: Konverze - Přidělení - Porovnání modelu - Změna modelu. Uživatelé PPC by měli pochopit, že je poměrně jednoduché doložit 50procentní růst prostřednictvím systému AdWords tím, že změní model přiřazení na model, který generuje vysoký prodejní výkon.

Jednou z klíčových otázek, s nimiž se setkávají on-line jednotlivci při několika příležitostech, je přisouzení prodeje jedné platformě odkazů. Zdroj odkazů je zpravidla platební brána, jak je ukázáno v následujících dvou příkladech: paypal.com/referral a checkout.sagepay.com/referral. Dva příklady zdrojových odkazů jsou doporučením spamu, protože naznačují, že prodej nevznikl z brány. Výměna dat zahrnující webovou stránku a bránu však umožňuje proces Google Analytics sledovat dva příklady zdrojů odkazů jako platební bránu. Tuto výzvu lze řešit jednoduchou metodou. Vlastník firmy by měl při řešení problému platební brány použít následující postup: Admin - Vlastnost - Informace o sledování - Vyloučení odkazu. Možnost vyloučení domén bude ilustrována. Uživatel pak vybere ikonu Přidat vyloučení odkazu a poté zvolí doménu brány, například paypal.com. Po výběru domény brány by měl uživatel uložit změny. Tento postup je účinný při vyloučení platební brány. Požadovaný výsledek procesu znamená, že seznam zdrojů odkazů je jednoduchý a není přeplněný.

November 24, 2017