Back to Question Center
0

Vynechání botů ze služby Google Analytics - Vysvětlil Semalt Expert

1 answers:

Pro ty, kteří jsou noví k myšlence mít spam ve zprávách Google Analytics, předkládá Michael Brown, manažer úspěchu zákazníků Semalt Digital Services, jeden z těchto příkladů.

ilovevitality.com je doména, která se stále objevuje v dopravní zprávě společnosti. Pokud si někdo všimne tohoto názvu domény, který se objevuje ve zprávě a s velkou návštěvností z něj, zůstaňte opatrní, protože to nejsou skuteční lidé navštěvující stránky.

ilovevitality - cheap virtual hosting windows.com je dílem autoboatu nebo crawlingu, jehož primárním záměrem je zaměřit se na místo s tak velkou návštěvností, tolik, aby zvítězil nad zvědavostí majitele, aby viděl, co je o něm jedinečné. Nakonec osoba za manipulativním automatizovaným botem skončí přijímaním provozu pro své místo. Problém je v tom, že pro stranu majitele stránek mohou boti zničit přesnost a spolehlivost provozních dat pro své stránky. Proto je nezbytně nutné, aby podnikli pozitivní kroky k tomu, aby se z Google Analytics zbavili nebo vyfiltrovali.

Existují způsoby, jak se zbavit ilovevitality bot z přehledů Google Analytics. Lidé by se také měli naučit, jak identifikovat bot z ekologické dopravy. Ale nejprve je důležité pochopit, proč je třeba podniknout všechna tato opatření a zablokovat roboty:

Proč blokovat boty

Boti jsou velmi nepříjemní, pokud máte nějaké závody s několika různými. Situace se ještě zhoršuje, pokud se objeví ve zprávách Google Analytics, protože automaticky činí všechna data nesprávná a nepoužitelná pro realizaci marketingové kampaně. Například všechny konverzní poměry a údaje o konkurenčních cílech se stávají nepřesnými. Údaje zobrazené v grafech jsou zrovna nesprávné. Někdy se může domnívat, že web funguje špatně, ale ve skutečnosti je lepší, než se očekávalo. To znamená, že botová komunikace může zničit všechna vnímání výkonu webu.

ilovevitality.com je nová dopravní bot vyvinutá pro cílení na webové stránky. Má potenciál ovlivnit více stránek za den. Odborníci se domnívají, že jejím cílem je prodávat vlastníky klíčových slov. Nástroje, které používají ilovevitality, jsou nízké kvality a mají strašlivý vliv na webové stránky. Pokud web obdrží příliš velkou návštěvnost z ilovevitality.com, majitel si musí vzpomenout, že nakonec zaplatí za zdroje, které tyto boty využívají. ilovevitality se opírá o hostování webových stránek, což znamená, že webová stránka využije zdroje, které by mohly využít pro jiné produktivní aktivity. Slouží tedy jako samotný základ existence mnoha webmasterů.

Blokování robotů z přístupu na web

Neexistuje žádný způsob, jak to udělat spíše než prostřednictvím hostitelských souborů. K souboru .htaccess lze přidat kód, který zajistí, že zablokuje bot. Nicméně, to je poměrně riskantní se zmatek s hostitelskými soubory. Alternativou je zbavit se údajů.

Alternativy k blokování bot

Následující je strategie pro použití na úrovni Google Analytics:

1. Otevřete nástroj GA a přejděte na kartu Správce.

2. Zvolte vhodný účet, který zajistí, že existuje jeden s nefiltrovanými daty.

3. Vyberte filtry a klikněte na nový filtr.

4. Nastavte filtr vyloučení a vyberte návštěvnost odkazů. Zadejte přesný název bot, který způsobuje škody.

5. Uložte nastavení.

6. Zatímco je stále na stejném pohledu, klikněte na šipku pod grafem v přehledech GA.

7. Vytvořte anotaci údajů, které jste změnu provedli.

November 24, 2017